Vlastní doprava na zimní dovolenou, na kterou se většina Čechů vydává do blízkých zemí, není žádnou novinkou. Jenže obzvláště v zimních měsících rapidně roste riziko dopravních nehod, proto je dobré krom zjištěných cen benzínu, odpočívadel po cestě a rozmístění pump zjistit a připravit se na to, jak postupovat v případě během nehody.
Trávení dlouhých hodin v automobilu a v zhoršených podmínkách může být velmi vyčerpávající a tak roste riziko možnosti dopravní nehody než je tomu obvykle. Pro zmírnění možných následků nehody a případných nepříjemností řešení situace během nehody je dobré si zkontrolovat havarijní pojištění a asistenční služby, které můžete očekávat a vyžadovat od své pojišťovny.
Havarijní pojištění není žádná novinka, jak funguje, všichni víme. V případě nehody nám pokryje škody, které jsme způsobily. Než však vyrazíte na cestu do zahraničí, je dobré si zkontrolovat, zda pojištění platí i v místech kam se chystáte autem vyrazit. Klasické havarijní pojištění nejčastěji platí pro Evropu a Turecko.
Najdou se však i pojišťovny, které nabízí pouze pojištění platné pouze na území České Republiky, proto je dobré si ověřit, zda toto pojištění není i vaše. Dobrou věcí je možnost rozšíření uzemní platnosti nebo si vybrat krátkodobé havarijní pojištění na dobu vaší cesty. Nejkratší havarijní pojištění zle sjednat na čtrnáct dní. Další možnosti, kterou pojišťovny nabízí je havarijní na dobu jednoho až tří měsíců. Pokud se nešťastnou událostí stanete účastníky dopravní nehody, vždy trvejte na zavolání policie.
Pokud nebudete rozumět předkládaným dokumentům, požádejte o jejich překlad. Rozhodně se vyvarujte podepisováním něčeho, čemu nerozumíte. Nesmíte zapomenout ani kontaktovat asistenční službu, ta vám pomůže se službami na, které máte nárok a poradí vám jak postupovat.
Nenašli jste dovolenou podle svých představ? Použijte formulář v pravém horním rohu a vyberte si dovolenou snů, nebo vyplňte níže uvedený formulář.
Tento článek je dostupné také v jazyce: Angličtina Němec Španělský Ruský