ruesendecs
Asie – na dovolenou mezi lidi

Asie – na dovolenou mezi lidi

Asie je nejlidnatější a nejhustěji osídlený kontinent, s více než čtyřmi miliardami obyvatel. Díky tomu její obyvatelstvo představuje 60% světové populace.  Svoji rozlohou,  44 603 853 kilometrů čtverečních, zabírá 8,6% povrchu Země, což je 29,9% souše. Díky obrovské rozloze tohoto kontinentu najdeme na území Asie všechny hlavní podnebné pásy. Teploty zde můžete zažít od -50 stupňů celsia až po +35 stupňů celsia.

Většina destinací z této země se stala žádaným artiklem cestovatelů, ať již za poznáním, nebo k odpočinku. Kultura Asie je nevyčerpatelná, a pokud zvolíte zájezd do jedné z destinací Asie, zajisté nebudete litovat. Lidé zde turisty milují, problémem však může být to, že nikdy nejste sami. To ani na záchodě. Zde soukromí neexistuje.

Najdete zde země jako je Rusko, Kazachstán, Kyrgyzstán, Tádžikistán, Turkmenistán, Uzbekistán, Čínskou lidovou republiku, Honkong, Japonsko, Jižní Koreu, Brunej, Filipíny, Indonésii, Kambodžu, Laos, Malajsii, Myanmar, Singapour, Thajsko, Vietnam, Východní Timor, Afganistán, Bangladeš, Indii, Írán, Maledivy, Nepál, Srí Lanka, Jemen, Katar, Kypr, Bahrajn, Pákistán Aj.Nenašli jste dovolenou podle svých představ? Použijte formulář v pravém horním rohu a vyberte si dovolenou snů, nebo vyplňte níže uvedený formulář.

Tento článek je dostupné také v jazyce: Angličtina Němec Španělský Ruský

About František Honsa

S mou přítelkyní rádi nejen o cestování píšeme a mluvíme, ale také ho rádi provozujeme, poznáváme nová místa a sdělujeme si vzájemně své poznatky a názory na jednotlivé lokality, tak Vám přinášíme naše zkušenosti a postřehy.