ruesendecs
Antarktida – za životním dobrodružstvím

Antarktida – za životním dobrodružstvím

Je to třetí nejmenší kontinent na zemi, který se rozkláá kolem jižního pólu a zabírá 13,2 mil. kilometrů čtverečních. Až 99% území Antarktidy je pokryto pevninským ledovcem. Pro představu, ledovec obsahuje takřka 80% světových zásob sladké vody. Do pevniny zasahuje Waddelovo a Rossovo moře. Můžete zde vidět i činou sopku Mt. Erebus. Je zde chladné podnebí, drsné podnebí láká k turistickým expedicím. Teploty pod minus 80 stupňů Celsia, tučňáci, velryby, mroži, ledové pláně, osamělé polární stanice, rachot odlamujících se kusů pobřežního ledu, štěrkové pláže a horské vrcholy. To vše na jednom místě! Skutečná divočina této planety.

Antarktida je posledním místem naší planet, který je nezasažená lidskou činností. Dle smlouvy z roku 1959 mohou státy tento kontinent využívat jen pro mírové účely a od roku 1980 pak další smlovy vymezují i podmínky pro ochranu životního prostředí.

Na Antarktidě nenajdete hraniční kontroly, celníky, parlamenty ani žádné jiné civilizační vymoženosti. Je to země ve své panenské kráse.


Nabídka zájezdů z této oblasti:


Nenašli jste dovolenou podle svých představ? Použijte formulář v pravém horním rohu a vyberte si dovolenou snů, nebo si prohlédněte další nabídku zájezdů z Antarktidy ZDE, nebo vyplňte níže uvedený formulář.

Tento článek je dostupné také v jazyce: Angličtina Němec Španělský Ruský

About František Honsa

S mou přítelkyní rádi nejen o cestování píšeme a mluvíme, ale také ho rádi provozujeme, poznáváme nová místa a sdělujeme si vzájemně své poznatky a názory na jednotlivé lokality, tak Vám přinášíme naše zkušenosti a postřehy.