ruesendecs
Afrika – zajímavý světadíl pro poznání i odpočinek

Afrika – zajímavý světadíl pro poznání i odpočinek

Afrika, se svou rozlohou 30 065 000 kilometrů čtverečních, je řazena k třetímu největším kontinentu na Zemi. Přičemž tento kontinent představuje 20,3% celkového povrchu souše na Zemi. Domov zde má 600 miliónů obyvatel, což je jedna desetina celkové populace Země.

Afrika je také domovem nejstaršího obydleného území na Zemi. Má se za to, že lidská rasa se vyvinula na tomto území, tedy na území afrického kontinentu. Zimbabwe a Jižní Afrika je domovem malých a významných menšin bělochů a Asiatů, státy v severní Africe mají arabské většiny a obyvatelé Afriky jsou převážně černoši.

Vznik jména kontinentu má také zajímavý vývoj. Zhruba v oblasti dnešního Tunisu tedy severní části kontinentu, dali staří Římané jméno Africa terra „země Aferů“. Slovo Afer má být arabského původu a znamená prach. Ale může jít také o pojmenování kmene Afridi, který zde žil. Slovo ale může být také řeckého původu „aphirke“, tedy bez chladu, a nebo může jít o latinský původ „aprica“, tedy slunečná.


Nabídka zájezdů z této oblasti:


Nenašli jste dovolenou podle svých představ? Použijte formulář v pravém horním rohu a vyberte si dovolenou snů, nebo vyplňte níže uvedený formulář.

Tento článek je dostupné také v jazyce: Angličtina Němec Španělský Ruský

About František Honsa

S mou přítelkyní rádi nejen o cestování píšeme a mluvíme, ale také ho rádi provozujeme, poznáváme nová místa a sdělujeme si vzájemně své poznatky a názory na jednotlivé lokality, tak Vám přinášíme naše zkušenosti a postřehy.